Stilo vs Jimmy Page?

(8.02.2013)

Już w najbliższą niedzielę, 10 lutego, STILO wraca do rzeszowskiego Radia Centrum. Między godz. 20 a 22 red. Tomek ‘Mały’ Kotyla zaprezentuje w swojej audycji Jazz-rockowa Płytoteka muzykę z naszego ostatniego albumu „Lisboa Avenue”. Płyta wyszła w 2007 roku (wydawca: FF Konador), a kilkanaście miesięcy później została nominowana do amerykańskiej nagrody internetowej poświęconej muzyce niezależnej z całego świata Just Plain Folks Music Awards, w kategorii „European Album”. U red. Kotyli pojawimy się w zacnym towarzystwie, bo obok nagrań m.in. Jimmy’ego Page’a – jednego z ulubionych gitarzystów lidera Stilo, Wojtka Stasiaka.

To bardzo ciekawe zestawienie, a dodam, że nie wierzę w przypadki – zdradza z uśmiechem Wojtek. – Dla wielu naszych fanów może być to nieoczywiste, ale poczynania Jimmy’ego Page’a, zarówno te z Led Zeppelin, jak i te znacznie późniejsze, z Robertem Plantem z lat 90., były dla mnie zawsze niezwykle inspirujące. Ja po prostu uwielbiam tego gościa! Z całą pewnością znajduje się on w piątce, a może nawet trójce, moich ulubionych gitarzystów wszech czasów. Znalazło to, i owszem, odbicie w muzyce STILO.

Zachęceni powyższą deklaracją przekopaliśmy trochę zespołowe archiwa i znaleźliśmy taką oto perełkę – wyłaniający się ze stilowego utworu „Studnia” zeppelinowy klasyk „Friends”!:

.

Nagranie pochodzi z koncertu Etno/blues/off: STILO-CICHA-PISKORCZYK, który odbył się w czerwcu 2010 r. w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym. Całość kręcił i zabawiał się efektami Robert Górka.

🙂

A więcej o Jazz-rockowej Płytotece znajdziecie tutaj:

http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/

.

Dodaj do:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
  • Print

Reply