PO OŚMIU LATACH WRACAMY DO ZAPIECKA!

(30.11.2013)

Aż osiem długich lat musiało minąć (a nawet ciut więcej), żebyśmy znowu skierowali stilowe kroki do łódzkiego Zapiecka i w ogóle do Łodzi! Niesamowite, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w latach 2001-2005 gościliśmy przy Piotrkowskiej 43 dość regularnie. Skąd więc taka przerwa?

Hm, chyba trzeba poprzestać na staropolskim „tak wyszło”!

Najważniejsze, że dziś wieczorem, w ramach promocji naszej nowej płyty, znowu odwiedzimy to miejsce, które odegrało ważną rolę w historii STILO – to właśnie w Zapiecku zagraliśmy pierwszy samodzielny koncert poza Warszawą, w sierpniu 2001 r., dzięki ówczesnemu szefowi i założycielowi lokalu, Darkowi Jóźwiakowi. Co więcej, to właśnie wtedy dokonaliśmy pierwszej rejestracji nagrań STILO jako regularnego zespołu, a nie bardziej projektu, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej płyty „Opowieści kamieni”.

W Zapiecku pojawimy się w składzie: Zuza – skrzypce; Wojtek – gitara; Tomek – bas; Adam – perkusjonalia, Janusz – perkusja. Wykonamy dwa sety po ok. 45 minut.  Będzie z nami oczywiście nasza urocza „Venus de Stilo„, więc możecie nas o nią pytać!
(PS „Deszcz” na czwartym miejscu listy Bemowo.FM!!!)

A poniżej fota z pierwszej lub drugiej zapieckowej wizyty (kwiecień 2002 r.). Autorstwa Wojtka Ornocha. Graliśmy wtedy na parterze, na miniscence po lewej, bo dolny poziom klubu nie był jeszcze czynny. Czasy!

Od lewej: Wojtek Stasiak, Serhan Kızılpınar, Tomek Żur, Sylwia Świątkowska, Paweł Jedliński.

.

Dodaj do:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
  • Print

Reply