Z KAROLINĄ CICHĄ – W KATEDRZE

(18.05.2013)

Mamy to! Na naszym nowym albumie zaśpiewała Karolina Cicha – znana i ceniona postać sceny niezależnej, wokalistka, kompozytorka, multiinstrumentalistka oraz aktorka.

Zapraszaliśmy Karolinę na nasz album na długo, zanim weszliśmy do studia, bo już po naszych wspólnych koncertach w 2010 r. (zobacz i posłuchaj!) Odpowiedź była pozytywna – opowiada lider STILO, Wojtek. – Jesienią 2012 r., gdy zaczęliśmy nagrania, trzeba było jakoś to ubrać w konkret, co wcale nie było takie proste. Ani pod względem organizacyjnym, ani repertuarowo. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, ustaliliśmy, że Karolina zarejestruje swoje partie we własnym domowym ministudio. Co do repertuaru było kilka koncepcji, ale ostatecznie stanęło na „Atanie”, gdzie w miarę rozbudowywania aranżacji do tego długiego epickiego utworu pojawiło się miejsce  dla ludzkiego głosu.

W styczniu 2013 do Karoliny trafił mejl z fragmentem podkładu „Atana” zarejestrowanym w ADAM Recording Studio. Już kilka dni później w odpowiedzi zespół otrzymał pięć ścieżek partii wokalnej nagranych przez Karolinę.

Początkowo myślałem, że to pięć oddzielnych pomysłów, z których trzeba będzie wybrać ten najlepszy – przyznaje Wojtek. – Dopiero po wrzuceniu ich do komputera odkryłem, że to pięć partii wokalnych tworzących wspólną orkiestrę głosów! Łaaa! To było coś! Jakbym nagle włączył dźwięk w telewizorze…

W ostatecznym miksie głosy Karoliny stworzyły wraz z podkładem zespołu prawdziwy ocean przenikających się fal, z których na zmianę wyłaniają się poszczególne zaśpiewy, hipnotyczne melodie fideli płockiej obsługiwanej przez Sylwię Świątkowską, crescenda i diminuenda gitary akustycznej oraz transowe uderzenia wydobywane z bębnów ramowych i perkusji.

Kiedy przyszedłem do studia w dniu, w którym mieliśmy nadać ostateczny kształt instrumentalny tej części utworu, gdzie gęsto od dźwięków i melodii, powiedziałem do realizatora: ‘dziś będziemy budować katedrę’… – opowiada Wojtek.

Katedra dźwięków jest już gotowa i czeka na wiernych. Otwarta dzień i noc, dla wszystkich mających nowy album. Zapraszamy do środka!

.

Dodaj do:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Print

One Response Subscribe to comments


 1. reklama

  Podoba mi się tutaj, super stronka. Pozdrawiam

  paź 29, 2013 @ %I:%M %p

Reply